Změna velikosti písma

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18
Pan Křapa - prodej dne 18.7.2024
19 20
sběrný dvůr - 20.7.
21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Sdílený sociální pracovník na území MAS Hanácké Království

Sdílený sociální pracovník na území MAS Hanácké KrálovstvíSdílený sociální pracovník

V lednu letošního roku byl na území MAS Hanácké Království zahájen projekt „Podpora sociální práce a posilování rodinných vazeb – MAS“, který je financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost plus a státního rozpočtu ČR.

 

Jednou z aktivit celého projektu je sdílený sociální pracovník, který působí na celém území MAS Hanácké Království.

 

Cílem této aktivity je fungující sociální práce na venkově a občané, kteří vědí, že se mají na koho obrátit a že na jejich území je fungující základní sociální poradenství poskytované sociálním pracovníkem. Občané mají teď k dispozici někoho, kdo jim pomůže v okamžiku, kdy se nacházejí nebo náhle ocitnou v nepříznivé životní situaci. Sociální pracovník pracuje se všemi klienty zcela zdarma, individuálně a dodržuje mlčenlivost.

 

Pro spoustu z nás je těžké říct si o pomoc nebo máme pocit, že si nemáme říct komu. V tíživé sociální situaci se může ocitnout kdokoli a kdykoli. Je dobré vědět, že je tu někdo, kdo nám může pomoci, neodsoudí nás a neotočí se k nám zády. Se sdíleným sociálním pracovníkem se můžete setkat v kanceláři sociálního pracovníka nebo se domluvit na návštěvě ve vašem přirozeném prostředí či místě, kde se cítíte bezpečně. Sociální pracovník je tu jako poradce v sociální oblasti, v bytové politice, pomáhá při zprostředkování kontaktů s dalšími zdroji pomoci (sociální služby, odborníci), při navázání spolupráce s dalšími institucemi (OSSZ, ÚP), funguje jako podpora klienta při hospodaření s financemi a pomůže v případě ohrožení dluhy či exekucí.

 

Sociální pracovník pracuje a pomáhá v terénu na celém území MAS Hanácké Království a je vhodné domluvit si s ním osobní návštěvu telefonicky, případně emailem.

 

Sdílený sociální pracovník

Tereza Říhová, DiS.

Tel: 776 878 685

Email: rihova@hanacke-kralovstvi.cz